Opadająca szyba boczna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • krzychubuli6
    Classic
    • 2010
    • 33

    Opadająca szyba boczna

    Zapraszam zainteresowanych ZLOT 2012
    nasze cappucino już w garażu
  • wuyaszek
    Classic
    • 2009
    • 33

    #2
    Opadająca szyba boczna

    Witam
    właśnie wróciłem do domu zamknąłem auto szyby sie domknęły a po chwili przednia boczna od kierowcy sie odmyka do polowy ?? jak to naprawić jest sobota do warsztatu nie pojade a auto nie zostawię z otwarta szyba przed blokiem ?? POMOCY
    Octavia II 2007 1.9 tdi
    pozdro

    Komentarz

    • BANDIT
      Ambiente
      • 2010
      • 164

      #3
      Re: Opadająca szyba boczna



      poczytaj ten temat i pokrewne - w najgorszym wypadku konieczna rozbiórka no nie ma siły


      spróbuj na siłe wyciągnąć ją do góry, niech inna osoba przycisnie przycisk "GÓRA" a ty trzymając szybę w obu rękach (otwarte drzwi) spóbuj zaciągnąć ją do góry i zablokuj jakimś kawałkiem gumki wciśniętym pomiędzy szybe i uszczelki.

      Tego nie da się "normalnie" zrobić trzeba rozebrać cały bok, roznitować płytę z mechanizmem, wyjąć i dopiero obadać co i jak, poniżej masz posta z tematu w którym pisałem

      powodzenia dasz sobie rade ja wolałem się pomęczyć samemu z ojcem i zaoszczędzić trochę kasy - no nie liczymy swojej roboty

      pozdr
      =====================
      Witam
      Miałem podobny problem drzwi przednie pasażera (lewe) - O2
      zakupiłem zestaw naprawczy

      to tylko ślizgi + linki na innej aukcji + kółeczko do nawinięcia linek
      od usera "MMProfi3210"
      - łączny koszt z przesyłką 111 zeta

      Co miałem popsute:
      - 2 linki pogiete wkreciły sie pod kółeczko na które powinny się nawinąć
      - delikatnie wyjechane ślizgi i kółeczko

      Trochę roboty to jest ale się udało narazie połowicznie z tego powodu że kupiłem nity ale za małe powinnny być 8 a ja kupiłem 6.
      Rozebranie tapicerki no cóż na obrazku pięknie w życiu urwany jeden z kołków plastykowych i na to trzeba się przygotować - kupione i włożone.
      Najgorsze jest nawinięcie tych linek jak się nie ma wzoru u mnie linki pospadały z kółeczek i troche nam w 3 głowy zeszło wykombinować jak to ma być założone.

      No ale satysfakcja jest zamiast 500 zeta koszt 156 + pare złotych na nity i zerwany kołek.

      - 111 zestaw naprawczy (3 linki, 2 ślizgi, 1 kółeczko)
      - 45 zanitowanie w ASO - kured nity 8 musiałem kupic w ASO a do tego nijak tego zwykła nitownicą nie zaciagniesz wiec i to musiałem u nich zrobić
      pozdr
      Krzysztof
      4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

      Komentarz

      • wuyaszek
        Classic
        • 2009
        • 33

        #4
        hej
        ale okna sie normalnie zamykaja i otwieraja jak zamkne okno a potem auto zarygluje to po chwili szyba opuszcza sie do polowy jak rozrygluje i znow zamkne centralnym to szyba sie zamyka a po chwili znow opada do polowy mysle ze to zaden mechanizm tylko czujka od centralnego bo mam automatyczne domykanie szyb w alarmie mysle ze to jest przyczyna ale czy da sie samemu to zrobic jakos ?

        Komentarz

        • dwaoka
          Elegance
          • 2010
          • 927

          #5
          wuyaszek, a może spróbuj jeszcze raz nauczyć auto domykania, o ile dobrze pamiętam, wkładasz kluczyk do drzwi i trzymasz przekręcony aż szyba się domknie, nie wiem czy wcześniej nie musisz odpiąć aku... niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę...
          bkc+dsg

          Komentarz

          • wuyaszek
            Classic
            • 2009
            • 33

            #6
            pojechalem na wioske zeby zostawic auto w garazu i jak zajechalem zamknalem auto i szyba sie zamknela :shock: i jest ok przynajmniej narazie nie wiem czy to od upalow moze czujnik sie zagrzal albo co oby przeszlo jak nie to wizyta u elektryka ;/ jesli macie jakies sugestie jeszcze to czekam na wasze zdanie

            Komentarz

            • abstinent
              RS
              S_OCP Member
              • 2007
              • 4842
              • Octavia II combi (1Z5)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #7
              wuyaszek, coś tam mamy :P

              Komentarz

              • wuyaszek
                Classic
                • 2009
                • 33

                #8
                dzięki

                Komentarz

                Pracuję...